Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na drodze pomiędzy Sieniawką a Uciechowem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 4 września 2018

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na drodze pomiędzy Sieniawką a Uciechowem

30 sierpnia przed godziną 18:00, oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy odebrał zgłoszenie, o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że trzech kierowców jadąc drogą pomiędzy Sieniawką a Uciechowem zauważyło toyotę, której styl jazdy kierowcy mógł budzić wątpliwości co do stanu trzeźwości.

zdjęcie ilustracyjne: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na drodze pomiędzy Sieniawką a Uciechowem
zdjęcie ilustracyjne: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na drodze pomiędzy Sieniawką a Uciechowem

Jeden z mężczyzn postanowił zareagować, wyprzedził pojazd i doprowadził do zatrzymania toyoty. Drugi stanął tuż za nią, aby uniemożliwić cofanie, a trzeci udzielił wsparcia. Gdy wyczuli od kierowcy woń alkoholu, uniemożliwili mu dalszą jazdę. Przybyły na miejsce patrol poddał mężczyznę badaniu na trzeźwość. Okazało się, że 63– letni mieszkaniec Dzierżoniowa miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

Duże brawa dla dwóch mieszkańców naszego powiatu i wrocławianina!

kom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne