Wrocław: Policja zatrzymała podejrzewanego o pobicie 60- latka. Okazał się nim 14-latek - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 9 sierpnia 2018

Wrocław: Policja zatrzymała podejrzewanego o pobicie 60- latka. Okazał się nim 14-latek

Dzielnicowi zatrzymali podejrzewanego o rozbój. Okazał się nim 14-latek. Nieletni był pod wpływem działania alkoholu. Badanie wykazało prawie promil w jego organizmie

zdjęcie ilustracyjne: G/W

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna od razu po otrzymaniu informacji o rozboju pojechali na jedno z wrocławskich osiedli. Na miejscu czekał zgłaszający. Miał na ciele widoczne ślady, mogące świadczyć o pobiciu. 60-latek oświadczył, że został zaatakowany w piwnicy budynku wielorodzinnego przez nastolatka.


 Dodał, że młody człowiek ukradł mu telefon komórkowy i uciekł. Chwilę później policjanci zauważyli młodego mężczyznę idącego ulicą, który zaczął uciekać na ich widok. Funkcjonariusze od razu podjęli pościg i zatrzymali 14-latka. Był bardzo pobudzony, szarpał się i próbował wyrwać. 

Poszkodowany mężczyzna potwierdził, że zatrzymany przez policjantów młodzieniec jest sprawcą zdarzenia. Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali też skradziony telefon. O zdarzeniu poinformowali  matkę 14-latka, która oświadczyła, że jej syn przebywa obecnie na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


14-latek był pod wpływem działania alkoholu. Badanie wykazało prawie promil w jego organizmie. Został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka i za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem dla nieletnich. W tej chwili trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności całego zdarzenia. 

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
st. asp. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 - 817
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne