Krosno Odrzańskie: Nauczyciel z podstawówki oskarżony o molestowanie seksualne małoletnich uczennic - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 9 sierpnia 2018

Krosno Odrzańskie: Nauczyciel z podstawówki oskarżony o molestowanie seksualne małoletnich uczennic

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko nauczycielowi jednej ze szkół podstawowych w województwie lubuskim. 

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Podejrzanemu zarzucono popełnienie przestępstwa wielokrotnego doprowadzania małoletnich uczennic klas od “O” do III, do innych czynności seksualnych, których dopuścił się wykorzystując naiwność i zaufanie małoletnich do oskarżonego jako wychowawcy. 
Ustalenia śledztwa 

W toku śledztwa ustalono, że do zdarzeń będących przedmiotem postępowania dochodziło w czasie trwania lekcji, jak również w czasie przerw, kiedy dzieci pozostawały w klasie pod opieką oskarżonego i na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez oskarżonego w III klasie szkoły podstawowej. 

Małoletnie pokrzywdzone zostały przesłuchane z udziałem psychologa. Dziewczynki potwierdziły w swoich zeznaniach okoliczności, które wcześniej relacjonowały swoim matkom. Jak wynika z opinii psychologa uczestniczącego w przesłuchaniu małoletnich, ich zeznania są w pełni wiarygodne, a dzieci nie wykazują skłonności do konfabulacji. Zdaniem biegłego oskarżony wykorzystał niedojrzałość pokrzywdzonych, ich wiek i związaną z nim naiwność, a także zaufanie dziewczynek. 

loading...
Nie przyznał się do zarzutów 

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanych przestępstw. Analizując zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator uznał, iż linia obrony oskarżonego zaprezentowana w składanych przez niego wyjaśnieniach jest niewiarygodna, w szczególności w zestawieniu z materiałem dowodowym zgromadzonym w toku prowadzonego śledztwa. 
Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Oskarżonemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 

(PAP) 
kom/ nmk/ pat/
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne