Policja zatrzymała nieletniego, który udostępniał dopalacze - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Policja zatrzymała nieletniego, który udostępniał dopalacze

Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą zatrzymali  16-letniego mieszkańca Szczecina, który udostępniał dopalacze innym osobom. Jedna z nich trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

zdjęcie: policja


    W czwartek policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta Szczecin, doszło do ciężkiego zatrucia nieznaną substancją, w wyniku którego 15-letni chłopiec został przetransportowany do szpitala w Szczecinie.
    Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą natychmiast zajęli się tą sprawą. 

Dodatkową trudnością w wyjaśnieniu przyczyn zaistniałego zdarzenia był fakt, że z hospitalizowanym nieletnim  nie można było nawiązać z nim kontaktu.

    W wyniku prowadzonych działań i zebranych informacji, kryminalni już po godzinie zatrzymali niespełna 17-letniego mieszkańca Szczecina.  W pobliżu jego miejsca zamieszkania ujawnili substancje o łącznej wadze 13,6 g/netto, które wyszczególnione są na wykazie substancji psychoaktywnych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 sierpnia 2016 r., tzw. „dopalacze”.


Mężczyzna w przeszłości był już notowany przez Policję.     
    Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na przedstawienie nieletniemu zarzutu wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, których zażycie naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i złożył wyjaśnienia.

    W dniu 10.08.2018 r. na wniosek Komendanta Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą, Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód Wydział VIII Rodzinny i Nieletnich postanowił umieścić nieletniego sprawcę czynu karalnego w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy.

st. asp. Marcin Rusin / KP Szczecin-Nad Odrą / IKloading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne