Oświadczenie Ratownictwa Wodnego Darłowo ws. utonięcia trójki rodzeństwa - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 19 sierpnia 2018

Oświadczenie Ratownictwa Wodnego Darłowo ws. utonięcia trójki rodzeństwa

Z najgłębszymi wyrazami współczucia dla rodziców tragicznie zmarłej trójki dzieci oraz ich najbliższej rodziny i przyjaciół. Uważamy za stosowne, aby ustosunkować się względem działań podjętych w tragiczny wtorek (14.08.2018r.) na plaży, na której stacjonują nasi ratownicy. 

zdjęcie: Ratownictwo Wodne Darłowo
Pragniemy zaznaczyć, że jako miejsce zaginięcia trójki dzieci został wskazany odcinek plaży niestrzeżonej oznaczony jako „czarny punkt”, na którym niezależnie od koloru wywieszonej flagi obowiązuje całkowity, kategoryczny zakaz kąpieli. Tym samym, akcja poszukiwawcza została podjęta poza kąpieliskiem strzeżonym. 

Warto również dodać, że poszukiwania wszczęte przez pełniących dyżur ratowników prowadzone były w podręcznikowy wręcz sposób, a w rezultacie doprowadziły do odnalezienia jednego z zaginionych ponad 100 metrów od linii brzegowej. Przy panujących już bardzo niebezpiecznych warunkach, nasi ratownicy wraz z pomocą Policji oraz turystów-ochotników, podjęli poszkodowanego z obiektu hydrotechnicznego zwanego potocznie falochronem, gdzie natychmiast podjęto skuteczną reanimację. 

Pozostałej dwójki dzieci nie udało się odnaleźć w dniu zaginięcia, poszukiwania przerwano z uwagi na zagrażające zdrowiu i życiu warunki atmosferyczne. Niestety, jeszcze tego samego dnia dostaliśmy najgorsze wieści, że odnaleziony 14-latek zmarł w szpitalu. Ciała pozostałej dwójki dzieci morze oddało pare dni później.Pragniemy z całych sił podziękować Policji, służbom Brzegowej Stacji Ratownictwa, służbom Medycznym, zastępom Straży Pożarnej i Granicznej, świadkom i turystom, którzy okazali nam wielkie wsparcie oraz wykazali się heroizmem zarówno w akcji poszukiwawczej, jak i w działaniach reanimacyjnych, a także wspierającym poszukiwania zaginionej dwójki dzieci przybyłym na miejsce grupom nurków i okolicznym jednostkom WOPR.

Słowa nie mogą wyrazić współczucia, jakim darzymy rodzinę tragicznie zmarłej trójki dzieci. Pragniemy jednak zapewnić, że nasi ratownicy zrobili absolutnie wszystko, co do nich należało i co było w ich mocy. Niestety, czasem nawet największe siły nie są siłami dostatecznymi. 

Prosimy również, o powstrzymanie się z komentarzami i osądami w tej sprawie, których padło do tej pory i tak już zbyt wiele, zarówno w stronę rodziców, jak i ratowników. Czynności wyjaśniające całą sprawę prowadzi prokuratura, wszelkie więc oceny tego tragicznego zdarzenia pozostają w jej gestii.
Z wyrazami współczucia,
Ratownictwo Wodne Darłowo
loading...


źródło: 

Ratownictwo Wodne Darłowo
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne