Lubań: Znęcał się nad swoją konkubiną. Został aresztowany - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 4 sierpnia 2018

Lubań: Znęcał się nad swoją konkubiną. Został aresztowany

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu wystąpiła do miejscowego Sądu Rejonowego z wnioskiem o areszt dla 34. letniego Tomasza B. Mężczyzna podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją konkubiną, groźby karalne i inne przestępstwa. Zastosowano wobec niego areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. 

zdjęcie ilustracyjne: pixabayJak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Lubaniu, w czasie od kwietnia 2017 roku do 26. lipca 2018 roku, Tomasz B. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną Katarzyną S. Wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne, groził pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała i spaleniem domu oraz porwaniem ich wspólnego, dwuletniego dziecka. Mężczyzna szarpał, popychał, kopał i uderzał pięściami swoją partnerkę. Pluł jej w twarz, poniżał i zamykał w domu. 

29. lipca 2018 roku wtargnął do mieszkania Katarzyny S. Groził jej pozbawieniem życia, znieważył kobietę oraz uderzył ją pięścią w głowę i ramię. W tym czasie groził też innej kobiecie pozbawieniem życia, podpaleniem domu oraz zgwałceniem jej nieletniej córki.


Funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Lubaniu zatrzymali Tomasza B., który następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu. Usłyszał on zarzuty popełnienia siedmiu przestępstw, w tym znęcania się, naruszenia miru domowego, kierowania wobec dwóch osób gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia. 
Podejrzany nie przyznał się do ich popełnienia. 

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Tomasza B. na okres dwóch miesięcy. Istniała bowiem obawa, że podejrzany może ponownie popełnić przestępstwo przeciwko zdrowiu lub życiu pokrzywdzonych, gdyż groził on dokonaniem takiego czynu. 
W dniu 1. sierpnia 2018 roku Sąd Rejonowy w Lubaniu uwzględnił wniosek prokuratury. 

Za popełnione przestępstwa Tomaszowi B. grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do pięciu lat.« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne