Matka oskarżona o zabójstwo dwóch córek. Dziewczynki kilkukrotnie ugodzone nożem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 11 lipca 2018

Matka oskarżona o zabójstwo dwóch córek. Dziewczynki kilkukrotnie ugodzone nożem

 Prokurator Rejonowy w Lubinie skierował do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko Natalii W., zarzucając jej dokonanie zbrodni podwójnego zabójstwa swoich dzieci, 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii.
zdjęcie ilustracyjne: policja


Z ustaleń śledztwa wynika, że 33-letnia Natalia W. z Lubinia, mieszkała ze swoimi córkami i partnerem. Para często kłóciła się ze sobą, a powodem awantur była zazdrość kobiety o konkubenta.


W dniu zdarzenia, wczesnym rankiem, oskarżona zmusiła do opuszczenia mieszkania swoją babkę, która przyjechała pomóc jej w opiece nad dziećmi. 
Następnie kazała wyjść swojemu partnerowi, który wrócił z pracy z nocnej zmiany. Gdy została z dziewczynkami sama, zaatakowała je nożem. Obie zostały wielokrotnie ugodzone. Następnie, sama próbowała popełnić samobójstwo. 

Zaniepokojony konkubent Natalii W. o dziwnym zachowaniu partnerki powiadomił pracowników MOPS-u w Lubinie i policję. Po przybyciu na miejsce rozwiercono zamek w drzwiach mieszkani. Oskarżona z obrażeniami ciała leżała w przedpokoju. 


Dziewczynki znajdowały się na kanapie w pokoju. Na ciele miały wiele ran. 13-miesięczna Laura nie żyła, natomiast 12-letnią Emilię w stanie ciężkim karetka przewiozła do lubińskiego szpitala. Rany okazały się śmiertelne i pomimo wysiłków lekarzy, jeszcze tego samego dziecko zmarło.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Natalia W. przyznała się do popełnienia zarzucanej jej zbrodni i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledztwa. Oskarżona nie potrafiła podać powodów, dla których dokonała tego czynu. Kobieta została poddana obserwacji psychiatrycznej. Z wydanej przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa opinii wynika, że w czasie popełnienia zarzucanej jej zbrodni, była w pełni poczytalna. Nie rozpoznano u niej także choroby psychicznej.Za zabójstwo córek, oskarżonej grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.
(PAP) 

kom/ tnt/

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne