GIS ostrzega:Możliwa obecność fragmentów szkła w butelek piwa Stella Artois, 330 ml w związku z wadą butelki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 6 czerwca 2018

GIS ostrzega:Możliwa obecność fragmentów szkła w butelek piwa Stella Artois, 330 ml w związku z wadą butelki

Zagrożenie: Produkt może być zanieczyszczony szkłem w związku z wadą butelek polegającą na możliwym odłamaniu się małych fragmentów szkła przy otwarciu kapsla i przedostania się ich do piwa.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Szczegóły dotyczące produktu:
  • Produkt – Piwo Stella Artois Export
  • Wielkość opakowania: 330 ml
  • Producent –  Anheuser-Busch InBev
  • Dystrybutor – UDH Sp. z o.o., ul. J.Rogalińskiego 13, 60-267 Poznań

Wycofanie dotyczy następujących partii produktu:


Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:
Dnia 29 maja 2018 r. producent piwa firma Anheuser-Busch InBev za pośrednictwem firmy UDH Sp. z o.o. będącej dystrybutorem produktu w Polsce, wezwał do wycofania z polskiego rynku ograniczonej liczby zielonych butelek piwa Stella Artois Export. Wycofanie dotyczy ww. partii produkcyjnych piwa, dostarczonych do Polski w okresie styczeń – marzec 2018 i wprowadzonych do obrotu w okresie: styczeń-maj 2018.

Producent piwa ustalił, że butelki potencjalnie dotknięte wadą, zostały wyprodukowane przez zewnętrznego dostawcę, który jest jednym z wielu dostarczających bezzwrotne butelki dla browaru Stella Artois. Podjęte przez producenta działania mają doprowadzić do wycofania z rynku butelek z ewentualnymi wadami w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumentowi.

Ponadto firma UDH Sp. z o.o. na postawie zawiadomienia od producenta, przygotowała oświadczenie dla konsumenta dotyczące zaistniałej sytuacji, które umieszczone zostało na stronie internetowej firmy UDH Sp. z o.o. 
Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez dystrybutora.

Zalecenia dla konsumentów:

Partie produktu wskazane w komunikacie nie powinny być spożywany z uwagi na możliwe negatywne skutki zdrowotne.
Konsumenci i klienci, którzy posiadają piwo z wyżej wymienionych partii, powinni skontaktować się z zespołem obsługi klienta firmy UDH Sp. z o.o. pod numerem +48 501 438 170 lub drogą mailową: info@udh.pl, aby uzyskać więcej informacji.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne