Ryki: Zasnęła za kierownicą - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 14 maja 2018

Ryki: Zasnęła za kierownicą

Chwilę grozy przeżył  kierowca Iveco, na którego pas wjechała kierująca peugeotem. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi na ul. Dęblińskiej w Stężycy. W jego następstwie samochód dostawczy zjechał na pobocze i przewrócił się. Na szczęście 33-letniemu kierowcy nic się nie stało. 26-latka z peugeota trafiła do szpitala, ale jej obrażenia również okazały się niegroźne. Apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych o ostrożność na drodze. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia.

zdjęcie: policja

   Dziś o poranku na ul. Dęblińskiej w Stężycy doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Policjanci skierowani na miejsce zastali przewrócony samochód dostawczy na poboczu drogi, a na jezdni poważnie rozbitą osobówkę. Droga była całkowicie nieprzejezdna. 

W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że 26-letnia kierująca peugeotem, na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu, którym od strony Dęblina poruszało się Iveco. Samochód dostawczy, w który uderzyła osobówka zjechał na pobocze i przewrócił się. Ta z kolei obrócona, zatrzymała się na jezdni.

   Widok przewróconego auta i uszkodzeń pojazdów mogły wskazywać osobom, które w tym czasie znalazły się w rejonie zdarzenia, że doszło do groźnego wypadku. Na szczęście 33-latkowi z gminy Gniewoszów nic się nie stało. Również obrażenia przewiezionej do szpitala 26-latki z Lublina okazały się niegroźne. 

Kobieta przyznała policjantom, że przysnęła za kierownicą. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że oboje byli trzeźwi.Początkowo droga była całkowicie zablokowana, później policjanci wprowadzili ruch wahadłowy. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia i usuwanie jego skutków trwało kilka godzin.
   Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność. Pamiętajmy, że nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia. Sytuacja na drogach jest dynamiczna i zmienna. Dlatego wsiadając za kierownicę bezwzględnie należy przestrzegać przepisów i nawet na chwilę nie odwracać uwagi od tego, co dzieje się na drodze. Podróży nie kontynuujmy również, gdy odczuwamy senność i zmęczenie. W takich sytuacjach najbezpieczniej jest zatrzymać samochód, zaczerpnąć świeżego powietrza i chociaż chwilę odpocząć.
KS

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne