Race i wybuch na stadionie- trzy osoby rann,pięciu pseudokibiców zatrzymanych - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 5 kwietnia 2018

Race i wybuch na stadionie- trzy osoby rann,pięciu pseudokibiców zatrzymanych

Podczas meczu piłki nożnej w Lubinie pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Jagielloni Białystok pseudokibice w sektorze kibiców miejscowych odpalili race i petardy hukowe. Efekt to trzy osoby ranne i pięć zatrzymanych.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania policjanci przy współpracy z pracownikami ochrony zatrzymali cztery osoby. Wszyscy wnieśli na teren imprezy masowej środki pirotechniczne. 

Zatrzymani to dwóch 19-latków i dwóch 16-latków z powiatu złotoryjskiego. Pełnoletni sprawcy odpowiedzieli przed sądem w trybie przyśpieszonym. Zostali ukarani grzywną w wysokości 1600 zł. każdy oraz 2-letnim zakazem wstępu na imprezy masowe. O losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.W czasie pierwszej połowy na stadionie zapłonęły race. Wybuchały petardy hukowe. Jeden ze sprawców po odpaleniu petardy położył ją na ziemi. Wybuch był tak silny, że ranił trzy osoby. 

Dwie dziewczyny w wieku 16 lat odniosły powierzchowne obrażenia i pomocy medycznej udzielili im ratownicy na stadionie. Kolejna osoba ranna to mężczyzna, który odpalił petardę hukową. 


Został przewieziony do szpitala. Po zwolnieniu z placówki medycznej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 28-latek z Lubina odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym. Został ukarany grzywną w wysokości 2600 zł. oraz 2-letnim zakazem wstępu na imprezy masowe.

Policjanci w dalszym ciągu analizują zapisy monitoringu i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

asp. szt. Wojciech Jabłoński
« PREV
NEXT »

Popularne