Podpalił koleżanki, odpowie za podwójne zabójstwo - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 24 kwietnia 2018

Podpalił koleżanki, odpowie za podwójne zabójstwo

Prokuratura Rejonowa w Prudniku w dniu 22 marca 2018 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko 38 – letniemu mężczyźnie, w związku z zakończeniem śledztwa w sprawie pożaru przy ul. Chrobrego 49 w Prudniku.


zdjęcie: screen/tvn24

Jak ustalono w wyniku śledztwa, w dniu 20 grudnia 2017 r., Sebastian K. uczestniczył w spotkaniu towarzyskim, które odbywało się w jednym z mieszkań budynku przy ul. Chrobrego 49. W jego trakcie udał się do mieszkania nr 5, gdzie grono czterech osób spożywało denaturat.

 Pomiędzy Sebastianem K. a uczestnikami imprezy wywiązała się kłótnia, w trakcie której 38 – latek zaczął się szarpać z dwoma kobietami. W pewnym momencie Sebastian K. powalił kobiety, a następnie oblał je denaturatem i podpalił, po czym uciekł przez okno mieszkania. Obie kobiety zginęły wskutek zaczadzenia doznając również rozległych oparzeń.Mężczyźnie zarzucono pozbawienie życia dwóch osób jednym czynem.
Nadto, w związku z wznieconym pożarem, w kwalifikacji zarzuconego przestępstwa uwzględniono, że zachowanie oskarżonego wyczerpało także znamiona czynu zabronionego polegającego na sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.
Oskarżony pozostaje tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane przestępstwo Sebastianowi K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne