Pijany jeździł mercedesem po miejskim parku stwarzając realne zagrożenie dla życia - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 26 kwietnia 2018

Pijany jeździł mercedesem po miejskim parku stwarzając realne zagrożenie dla życia

21 kwietnia br. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał kilka zgłoszeń, że w parku miejskim, kierujący czarnym mercedesem jeździ alejkami z nadmierną prędkością, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób tam przebywających.

zdjęcie: dolnoslaska.policja

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili wskazane miejsce i najbliższą okolicę parku miejskiego. Po kilkunastu minutach poszukiwań policjanci Wydziału Prewencji, patrolując ulicę Nowy Świat zauważyli zaparkowanego mercedesa i siedzącego za kierownicą mężczyznę. Z uwagi na podejrzenie, że to ten pojazd, którym kierowca niebezpiecznie jeździł po parku, funkcjonariusze postanowili go skontrolować.

Mężczyzna, widząc podchodzących do niego policjantów, włączył silnik i zaczął gwałtowanie cofać samochodem. Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu i udali się w pościg za kierowcą. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, policjanci zablokowali ucieczkę mężczyźnie i pobiegli go zatrzymać. 

Kierowca mercedesa, nie zamierzał się poddać kontroli, nie reagował na wezwania policjantów. Kiedy funkcjonariusz stanął przed jego autem, mężczyzna próbował go przejechać, a następnie uderzył w radiowóz.  W związku z tym policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i wyciągnęli podejrzewanego siłą z pojazdu. Mężczyzna wobec funkcjonariuszy zachowywał się bardzo agresywnie, wulgarnie, nie reagował na ich polecenia.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się być 34-letni mieszkaniec Legnicy. Funkcjonariusze z uwagi na irracjonalne zachowanie się kierującego przebadali go alkomatem, który wykazał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za czyny, których się dopuści, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

asp. szt. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne