Ukradła 50 tysięcy złotych z konta fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 29 marca 2018

Ukradła 50 tysięcy złotych z konta fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych35-latka w ciągu pół roku wpłaciła na swoje prywatne konto bankowe ponad 50 tysięcy złotych pochodzących z dobrowolnych datków na rzecz fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych. Kwota ta przeznaczona była na zakup wózków inwalidzkich i sprzętu rehabilitacyjnego.


zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Prezes fundacji zajmującej się zakupem sprzętu dla osób niepełnosprawnych odkrył, że na koncie organizacji brakuje pieniędzy na realizację zobowiązań związanych z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego i organizacją wyjazdów dla osób niepełnosprawnych. 

W związku z podejrzeniem przywłaszczenia środków finansowych sprawa została zgłoszona policji.Funkcjonariusze z VIII Komisariatu KMP w Łodzi badając okoliczności sprawy uzyskali materiał dowodowy, który 19 marca 2018 r. pozwolił na zatrzymanie 35-letniej pracownicy fundacji.

 Notowanej w przeszłości kobiecie postawiono zarzut przywłaszczenia ponad 50 tysięcy złotych. Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wobec podejrzanej zastosowano dozór i zakaz opuszczania kraju. Obecnie przy udziale prokuratury policjanci wyjaśniają co stało się z przywłaszczonymi pieniędzmi.
(KWP w Łodzi / mw)

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne