ponad 100 zarzutów dla oszustki Internetowej - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 29 marca 2018

ponad 100 zarzutów dla oszustki Internetowej

Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko 25-letniej mieszkańce Żywca. Kobieta w internecie oferowała do sprzedaży różne artykuły. Po otrzymaniu zapłaty nie wywiązywała się z zawartych umów. 25-latka usłyszała ponad 100 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 8 lat więzienia.

zdjęcie: policja.gov.pl

Policjanci z żywieckiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na trop oszustki wpadli w internecie. Kobieta oferowała do sprzedaży ubrania, telefony komórkowe oraz artykuły dziecięce. 

Przedmioty te były wystawione na sprzedaż w bardzo niskiej cenie, co powodowało, że pokrzywdzeni, w większości przypadków, nie informowali o tym policji. Po otrzymaniu zapłaty 25-latka nie wysyłała zakupionego towaru. 

Ponadto posługiwała się różnymi danymi, często fikcyjnymi, co dodatkowo utrudniało jej identyfikację. Policjanci krok po kroku sprawdzili każdy wątek w sprawie i ustalili tożsamość kobiety oraz dotarli do pokrzywdzonych. 

Jak wynika z materiałów postępowania, 25-latka oszukała w ten sposób ponad 100 osób. Usłyszała łącznie 105 zarzutów. Jak ustalili śledczy, w przeszłości była już karana za podobne przestępstwa. Teraz w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne