Handlarz narkotyków potrącił policjanta - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 23 marca 2018

Handlarz narkotyków potrącił policjanta

Bardzo dynamiczny przebieg miało wczorajsze zatrzymanie w okolicach Kędzierzyna-Koźla, kiedy to funkcjonariusze CBŚP wspólnie z miejscowymi policjantami z KPP zatrzymali dwóch mężczyzn. Kierowca uciekającej mazdy nie reagował za polecenia policjantów, a gdy został zmuszony do zatrzymania auta, wówczas jego pasażer podjął próbę ucieczki pieszo. Teraz ich sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Opolu.

zdjęcie: policja.gov.pl

Policjanci z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że dwaj mężczyźni mogą przewozić narkotyki w maździe jadącej do Kędzierzyna-Koźla. Prowadząc działania nawiązali współpracę z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, którzy zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Gdy kierowca zobaczył funkcjonariuszy operacyjnych zrozumiał, że nie jest to rutynowa kontrola, wówczas ruszył gwałtownie, potrącając przy tym jednego z funkcjonariuszy WRD KPP. Natychmiast podjęto pościg za uciekającymi mężczyznami.

Po dynamicznym pościgu policjanci CBŚP radiowozami zablokowali mazdę, zmuszając kierowcę do zatrzymania się. Wtedy pasażer wyskoczył z samochodu i próbował uciekać pieszo wraz z pakunkiem, który chwilę przed zatrzymaniem odrzucił w pobliskie zarośla. Informacje policjantów potwierdziły się. W porzuconym pakunku znaleziono i zabezpieczono worki foliowe z ponad 0,5 kg marihuany. W tym samym momencie pozostali funkcjonariusze Zarządu z Opola CBŚP zatrzymali kierowcę mazdy.


Podczas przeszukania w jednym z mieszkań zatrzymanych mężczyzn w lodówce policjanci znaleźli i zabezpieczyli trzy kolejne worki foliowe zawierające niemal 0,5 kg amfetaminy.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, a ponadto kierowca mazdy dodatkowo zarzut czynnej napaści na policjanta i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.  
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne