Cyberprzestępca Tomasz T. "Armaged0n" zatrzymany - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 17 marca 2018

Cyberprzestępca Tomasz T. "Armaged0n" zatrzymany

Tomasz T. "Armaged0n" został aresztowany, jak podaje serwis Niebezpiecznik. Polska Policja zatrzymała  najbardziej złośliwego polskiego cyberprzestępcę

zdjęcie ilustracyjne: pixabay
Mężczyzna zaszyfrował kilka tysięcy komputerów polskich użytkowników Internetu oraz dopuścił się szeregu ataków polegających na przepełnianiu łącz różnych polskich podmiotów gospodarczych. Zatrzymany usłyszał 181 zarzutów dotyczących prania pieniędzy, oszustw i oszustw komputerowych, podszywania się pod inne osoby oraz bezprawnej ingerencji w systemy komputerowe polskich internautów.

Tomasz T. ukrywał się przed organami ścigania za granicą. Jak wynika z policyjnych ustaleń, przebywał w wielu miejscach na terytorium Belgii. 14 marca 2018 r. po wjeździe do Polski został namierzony i zatrzymany przez policjantów Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Udało się ustalić miejsce przechowywania serwera oraz uzyskać klucze umożliwiające odszyfrowanie komputerów poszkodowanych. Podejrzany Tomasz T. podszywał się w swojej działalności m.in. pod Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.


W tej sprawie prokuratura wystawiła za Tomaszem T. Europejski Nakaz Dochodzeniowy. "Chodziło m.in. o jak najszybsze zabezpieczenie dowodów przestępstw popełnionych przez podejrzanego oraz współdziałające z nim osoby" - powiedział Łapczyński. Na tej podstawie belgijskie organy śledcze zabezpieczyły m.in. komputery i inne nośniki danych.

źródło: antyweb/ telewizjarepublika/ wprost/ fakty.interia/ tvp.info/ 
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne