Znalezione, przywłaszczone – prawie jak skradzione

Za przywłaszczenie blisko 9000 złotych zapewne odpowie 47-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Wykonując prace porządkowe znalazł pieniądze, które wypadły z kieszeni właścicielowi posesji. Zamiast oddać gotówkę, zabrał ją i pożytkował na codzienne potrzeby. Czyn taki zagrożony jest karą pozbawienia wolności do roku.

foto: PIXABAY

W poniedziałek skarżyscy kryminalni ustalili, że niekarany dotąd 47-latek mógł przywłaszczyć cudze pieniądze. Udali się do potencjalnego właściciela gotówki. Wówczas zdziwiony mężczyzna potwierdził, że brakuje mu prawie 9000 złotych. Był przekonany, że pieniądze zabezpieczył właściwie.  


Podczas przeszukania mieszkania podejrzewanego 47-latka, policjanci odnaleźli blisko 6500 złotych. Szybko wyszło na jaw, że kilka dni wcześniej wykonywał on prace porządkowe na posesji pokrzywdzonego. Wówczas odnalazł plik banknotów, które najpewniej wypadły właścicielowi z kieszeni. Zamiast oddać znalezisko, nieuczciwy pracownik zaczął wydawać nie swoją gotówkę. Został zatrzymany i najpewniej jeszcze we wtorek usłyszy zarzut.  

Grozić mu może nawet rok więzienia.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Komentarze