Autokar z dziećmi wpadł do rowu

Do wypadku doszło na drodze gminnej Wytrębowice-Kowróz w powiecie toruńskim. Autobus wpadł do rowu i przechylił się. przy drodze gminnej Wytrębowice - Kowróz (woj. kujawsko-pomorskie). 31 przedszkolaków trafiło na obserwację do szpitala, 4 opiekunów jest rannych.
foto: KM PSP Toruń

Do wypadku doszło w woj. kujawsko-pomorskim po godz. 10. - Autokar przewoził grupę dzieci w wieku przedszkolnym z Bydgoszczy do agroturystyki w Gostkowie. Na drodze gminnej pomiędzy Wytrębowicami a Kowrozem wypadł z drogi. Najpierw jechał kawałek poboczem pola, a później wpadł do rowu.

Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki poinformował, że 31 dzieci nie ma obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu, ale profilaktycznie wszystkie są transportowane do szpitali. Tam zostaną przebadane.Cztery osoby dorosłe - opiekunowie dzieci - zostały ranne. Mają obrażenia nóg, które nie zagrażają życiu. Jedna z tych osób, z podejrzeniem złamania kości udowej, do szpitala została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Komentarze