Mielno: 4-latka zniknęła na plaży. Policjanci odnaleźli dziewczynkę kilometr dalej

 Wystarczyła tylko chwila nieuwagi, aby 4-latka straciła orientację i zagubiła się na plaży w Mielnie. Nie było wiadomo czy dziecko weszło do wody, czy oddaliło się plażą. Do działania przystąpili policjanci oraz ratownicy WOPR.

foto: pixabay

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia i po uzyskaniu szczegółowego rysopisu dziecka rozpoczęli dynamiczne sprawdzanie plaży oraz rejonu przyległego.Kiedy dzieci bawią się na plaży, wszystko wokół wygląda dla nich tak samo. Gdy odejdą trochę dalej, nie potrafią wrócić w to samo miejsce, a niekiedy zagubione potrafią pokonać nawet kilka kilometrów idąc plażą. Tak też było w tym przypadku. Na szczęście szybka reakcja funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Częstochowy, pełniących sezonowo służbę w Komisariacie Policji w Mielnie doprowadziła do odnalezienia zaginionego dziecka.  

Policjanci odnaleźli 4-latkę kilometr dalej, na plaży w Unieściu. Dziewczynka quadem ŚLWOPR przetransportowana została do rodziców. Przekazanie dziecka odbyło się w obecności ratowników medycznych.

Przypominamy!

1. Nie zostawiaj dziecka nawet na chwilę bez opieki. Czy będzie to niemowlę w wózku, czy rozbrykany 7-latek, na placu zabaw, w centrum handlowym, osiedlowym sklepie, na łące, na plaży, podczas imprezy masowej.

2. Naucz swoje dziecko jego podstawowych danych personalnych takich jak imię i nazwisko oraz rodzinne miasto, a także imion i nazwisk rodziców, pamiętaj jednak, że w sytuacji stresującej większość dzieci zapomina podstawowych informacji, dlatego zadbaj o bransoletkę lub opaskę z danymi kontaktowymi rodziców, lub opiekunów. To bardzo przydatny gadżet nie tylko podczas urlopów i wyjazdów wakacyjnych, ale i podczas spacerów, zakupów w centrum handlowym. Ponadto możesz założyć Twojemu dziecku charakterystyczny i widoczny element garderoby lub odblask, świecącą opaskę lub bransoletkę. Wówczas łatwiej zlokalizujesz wzrokiem Twoje dziecko w tłumie.

3. Nigdy nie strasz dziecka policjantem. To zjawisko nagminne i większość rodziców nie zdaje sobie sprawy z destrukcyjnego wpływu takich działań. Twoje dziecko MUSI WIEDZIEĆ, że w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia życia lub bezpieczeństwa POLICJANT JEST JEGO PRZYJACIELEM. Jeśli będziesz straszył Twoje dziecko policjantem (“bądź grzeczny, bo inaczej Pan policjant Cię zabierze”) - będzie czuło strach i lęk i nie zwróci się do policji o pomoc!

Zróbmy wszystko, by nasze pociechy były bezpieczne!

Komentarze