Chciała wymienić sfałszowane prawo jazdy na nowy dokument

Chciała wymienić prawo jazdy na nowe, okazało się, że posłużyła się podrobionym dokumentem. Wezwani na miejsce policjanci kryminalni Komisariatu Policji II w Wałbrzychu potwierdzili ten fakt. Prawo jazdy w rzeczywistości nie było oryginalne, dlatego mundurowi zabezpieczyli je do sprawy. Kobieta usłyszała już zarzuty w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło wczoraj koło południa. 35-latka przyszła do jednego z wałbrzyskich urzędów, okazała pracownikowi wydziału komunikacji prawo jazdy, a ten od razu zauważył, że jeden z wpisów jest nieprawidłowy, a prawo jazdy sfałszowane.

 Fakt ten również potwierdzili policjanci kryminalni drugiego komisariatu, którzy przyjechali na miejsce. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili również, że podejrzana nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kobieta za używanie podrobionego dokumentu jako autentycznego odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funckjonariusze wyjaśniają teraz w jaki sposób 35-latka weszła w posiadanie sfałszowanego prawa jazdy.

Aleksandra Pieprzycka

Komentarze