Pod 4-latkiem załamał się lód. Dziecko było pod opieką pijanego ojca

 Policjanci interweniowali na jednej z posesji w gminie Biskupiec, gdzie pod 4-latkiem załamał się lód. Na szczęście w porę dziecko zostało wyciągnięte z wody przez ojca. Nieletni śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że ojciec, który sprawował opiekę nad 4-latkiem był nietrzeźwy. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

foto: policja

W sobotę (27.03.2021) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał informację, że na stawie na jednej z posesji w gminie pod 4-latkiem załamał się lód. Natychmiast na miejsce zostały wysłane służby. Z relacji ojca dziecka wynikało, że w trakcie spaceru weszli na pomost. W pewnym momencie na lód wpadła zabawka, a 4-latek skoczył z pomostu, następnie pod dzieckiem załamał się lód.

 38-latek wyciągnął dziecko z wody i przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Szczęśliwie dziecku przywrócono podstawowe funkcje życiowe i odzyskało przytomność. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, straż pożarna i załoga pogotowia ratunkowego, którzy udzielili pomocy poszkodowanemu. 

4-latek ostatecznie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.
Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 38-latek, który sprawował opiekę nad synem był nietrzeźwy. W jego organizmie krążyło 0,5 promila alkoholu. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Jeżeli okaże się, że opiekun swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, to może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

f1
Komentarze

Wczoraj, po południu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Podczas czynności sądowych związanych z przekazaniem...

Opublikowany przez Głos Wojewódzki Środa, 31 marca 2021