FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Koszmar czwórki dzieci w Gdańsku. Głodne i wycieńczone, najmłodsze wypadło dwukrotnie z wózka, miało poparzeń pierwszego stopniaW Gdańskim lokalu "stołowały" się dwie kobiety, które pod opieką miały czworo dzieci.  Matka z córką były tak pijane, że nie były w stanie zająć się dziećmi. Najmłodsze według świadków dwukrotnie miało wypaść z wózka, dziewczynka z powodu upadku i poparzeń pierwszego stopnia trafiła do szpitalaDzieci były przegrzane od słońca i głodne. Kobiety zostały zatrzymane, trójka dzieci trafiła pod opiekę gdańskiego MOPR-u.

zdjęcia: policja


W sobotę wieczorem policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zostali zaalarmowani przez obsługę jednej z restauracji o tym, że w lokalu przebywają dwie kobiety, które są pijane i mają pod swoją opieką czwórkę dzieci. Z relacji świadków wynikało, że najmłodsze dziecko dwukrotnie wypadło z wózka, a kobiety nie były w stanie się nimi zająć.
Na miejsce pilnie przyjechali policjanci z ogniwa interwencyjnego oraz dzielnicowi, którzy zatrzymali mieszkanki Ełku, 45-letnią kobietę oraz jej 23-letnią córkę. Młodsza miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a jej matka ponad 2 promile. Kobiety miały opiekować się czwórkę swoich dzieci w wieku od 1,5 roku do 9 lat. Dzieci były głodne i przegrzane, a policjanci dali im soki i swoje jedzenie. Zajęli również ich uwagę na czas trwania interwencji wobec kobiet, dając im policyjne upominki.

Policjanci od razu po krótkiej rozmowie z dziećmi oraz z uwagi na informację o wypadnięciu z wózka najmłodszego z nich zdecydowali o wezwaniu na miejsce załogi karetki pogotowia ratunkowego. Decyzją lekarza 1,5 roczna dziewczynka z oparzeniami pierwszego stopnia została odwieziona do szpitala, w którym pozostaje do dziś na obserwacji. Pozostałą trójkę dzieci policjanci odwieźli pod opiekę fachowców z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w którym pozostawały do czasu odebrania ich przez członków rodziny.

Policjanci nietrzeźwe kobiety doprowadzili do komisariatu i zatrzymali w policyjnym areszcie. 23- latka i jej 45-letnia matka dziś zostaną przesłuchane i usłyszą zarzut narażenia na utratę życia i zdrowia swoich dzieci. Policjanci materiały w tej sprawie przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich oraz skierują do sądu wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny. Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że kobiety swoim zachowaniem naraziły swoje dzieci na utratę życia i zdrowia, wówczas odpowiedzą za przestępstwo, za które grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Widzisz pijanych rodziców- zgłoś to! Ważne jest, aby każdy, kto zauważy nietrzeźwych opiekunów, od razu zgłaszał takie sytuacje na policję, straż miejską czy poprzez telefon zaufania do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Nie zapominajmy, że chodzi o bezpieczeństwo i życie najmłodszych. Nawet anonimowy sygnał może zapobiec nieszczęściu. Nie bądźmy obojętni na dziecięcą krzywdę.

« PREV
NEXT »

Brak komentarzy

Popularne

loading...