FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Zagadkowa śmierć dziennikarki Ewy Żarskiej. Miała posiadać ważne dokumenty


Ewa Żarska zmarła 17 kwietnia br. Dziennikarka śledcza związana była z Polsatem i Polsatem News. Od lat demaskowała pedofilów. Za reportaż: „Mała prosiła, by jej nie zabijać” otrzymała nagrodę w konkursie „MediaTory”.


foto: @zarskaewa

Ewa Żarska (45 l.) zmarła 17 kwietnia br. w Łodzi. Ta znana dziennikarka śledcza zajmowała się demaskowaniem niebezpiecznych pedofilów. Stacja Polsat nie podała przyczyny jej śmierci, ale jeszcze tego samego dnia „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że kobieta najprawdopodobniej popełniła samobójstwo. Według wstępnych ustaleń śledczych, do śmierci dziennikarki nie przyczyniły się osoby trzecie. Nic nie wskazuje na to, że doszło do przestępstwa. 


Jak podaje „Super Express” Ewa Żarska mogła posiadać ważne dokumenty dotyczące pedofilii wśród wpływowych i znanych osób. W Internecie pojawiały się informacje o tym, że ponownie pojawił się „seryjny samobójca”.

„Natychmiast po tragedii w mediach społecznościowych pojawiły się różne hipotezy i informacje o zaginięciu dokumentów, które dziennikarka miała posiadać. Dotyczyły one sprawy pedofilii wśród wpływowych osób” – podał „Super Express”. 


Ewa Żarska nie bała się poruszać niewygodnych tematów. Była bezkompromisowa i zawsze dążyła do prawdy.

Dziennikarka w 2017 roku, za reportaż: „Mała prosiła, by jej nie zabijać”, otrzymała nagrodę w konkursie „MediaTory” w kategorii „ReformaTOR”. Publikacja była wynikiem półrocznego śledztwa Żarskiej, która pracowała, aby zdemaskować podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P. „Piotra”. Po tym materiale, na wniosek Prokuratora Generalnego, śledztwo w tej sprawie zostało wznowione. Za ten reportaż dziennikarka była również nominowana do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwa śledczego oraz w konkursie im. Andrzeja Woyciechowskiego.  

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: nczas.com/gazeta.pl/se
« PREV
NEXT »

3 komentarze

 1. Wpływowy pedofil np. J.kaczynski. ale to już sporo osób wie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-O
   Od zawsze wiedzialem ze To śliski typ!

   Usuń

Popularne