FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Bombowy żart 12-latkaWczoraj po południu do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy Suchedniów, która poinformowała, że ktoś podłożył bombę w jej mieszkaniu.


foto ilustracyjne: lop


Wczoraj 35-latka z gminy Suchedniów około godziny 18:15 powiadomiła skarżyskich policjantów, że nieznana jej osoba zadzwoniła na jej prywatny telefon komórkowy i powiedziała, że w jej mieszkaniu wybuchnie bomba. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zgłoszenia i podjęli odpowiednie czynności wspólnie ze Strażą Pożarną oraz Pogotowiem Ratunkowym.


Policyjni pirotechnicy po dokładnym sprawdzeniu posesji nie ujawnili żadnych materiałów wybuchowych. Szybkie ustalenia doprowadziły policjantów do mieszkanki gminy Łączna, która potwierdziła, iż jest właścicielką telefonu komórkowego, z którego wykonano połączenie, a jego użytkownikiem jest jej 12-letni syn.

Nieletni tłumaczył, że wracając ze szkoły znalazł ulotkę przedsiębiorstwa wraz z numerem telefonu. Postanowił zadzwonić i jak twierdzi, zrobić sobie żart mówiąc, że wybuchnie bomba. W toku dalszych czynności policyjnych została przesłuchana matka 12-latka, a jego wybryk zostanie zapewne oceniony przez sąd dla nieletnich.

Należy pamiętać, iż niezbędne jest ciągłe edukowanie dzieci i młodzieży, że tego typu żarty są niedopuszczalne.

(KWP w Kielcach / kp)

« PREV
NEXT »

Popularne