FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Tygodniowe dziecko zostało znalezione w świdnickim Oknie ŻyciaW Świdnicy pierwszy raz od powstania “Okna Życia” pozostawiono noworodka. Jest to chłopczyk. Dziecko zostało znalezione wieczorem w piątek, 27 września, o godz. 19.41.


foto: 
swidnica.caritas


Okno życia przy Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy powstało w maju 2010 roku. W piątek o 19.41 trafiło tam pierwsze dziecko – tygodniowy chłopiec.

Po usłyszeniu alarmu jedna z sióstr wbiegła do pomieszczenia, w którym znajduje się Okno Życia. Zobaczyła tam owiniętego w piękny kocyk noworodka. Zabrała dzieciątko. Był to czyściutki i zadbany chłopczyk.

Siostry zadzwoniły po pogotowie i dopełniły formalności. Nadały mu również imię - Józef Ignacy. - Cieszymy się, że mama malucha nam zaufała. Zrobimy wszystko, by dzieciątko rozwijało się zdrowe i bezpieczne - dodaje siostra prezentka. Dziecko trafiło na neonatologię do Wałbrzycha, gdzie zostanie szczegółowo przebadane.

O pozostawieniu niemowlęcia w oknie powiadamiana jest policja, której zadaniem jest ustalenie tożsamości dziecka. Jeżeli nie uda się jej ustalić, sąd nadaje dziecku imię i nazwisko oraz na mocy jego decyzji wydawany jest akt urodzenia. Dziecko trafia do adopcji.

źródło: gosc/ PolsatNews/ Fakt24/ swidnica24/ stacja7

« PREV
NEXT »

Popularne