Nowy Sącz: Wypadek autokaru z uczniami. Jedna osoba nie żyje, 8 w ciężkim stanie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 3 września 2019

Nowy Sącz: Wypadek autokaru z uczniami. Jedna osoba nie żyje, 8 w ciężkim stanieWczoraj około godziny 10:20, na drodze powiatowej w Świniarsku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na pas ruchu, którym jechał autobus kursowy marki Mercedes jadący w kierunku Podrzecza zjechała jadąca z przeciwka ciężarówka marki Scania. Doszło do czołowego zderzenia tych pojazdów, w wyniku czego 29 osób zostało poszkodowanych (w tym 15 nastolatków). W tył autobusu wjechała samochód marki Seat, którym podróżowały 2 osoby ( nie odniosły obrażeń).


foto: Policja
Poszkodowani trafili do 5 małopolskich szpitali m.in. w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie. Niestety jedna osoba zmarła - to 85-letni mężczyzna. 8 osób jest nadal w stanie ciężkim. 


W akcji ratunkowej uczestniczyło pogotowie (3 śmigłowce LPR, 10 karetek), państwowa i ochotnicza straż pożarna (14 zastępów, 53 ratowników). W działaniach uczestniczyli także policjanci (ponad 50-ciu), którzy oprócz czynności na miejscu zdarzenia zorganizowali objazdy oraz przeprowadzili wraz z prokuratorem i biegłym sądowym oględziny pojazdów i miejsca wypadku.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Kierujący autobusem w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, gdzie pobrano mu krew do badania stanu trzeźwości. Śledztwo, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tej katastrofy prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne