FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Morderstwo 74-letniej kobiety w Kaliszu. Policja zatrzymała 23-letniego wnuka ofiary

Śledczy potwierdzają, że kobieta, której ciało ujawniono w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Konopnickiej w Kaliszu została zamordowana. Na miejscu zbrodni zatrzymano 23-latka. To prawdopodobnie wnuk 74-letniej ofiary.


foto: FaktyKaliskie.pl

Służby pojawiły się na miejscu około południa, w piątek 27 września. Zwłoki kobiety ujanwiono w jednym z mieszkań na parterze bloku.

Z początku policja nie potwierdzała, że doszło do zabójstwa. Oficjalną informację w tej sprawie przekazała dziennikarzom Katarzyna Socha, prokurator Prokuratury Rejonowej w Kaliszu. – Potwierdzam, że są prowadzone czynności procesowe z udziałem funkcjonariuszy policji w kierunku zabójstwa. Ślady zastane na ciele pokrzywdzonej, jak i w miejscu zdarzenia wskazują, że doszło do takiego przestępczego działania – powiedziała prokurator. Potwierdziła też, że kobieta została zamordowana przy użyciu „narzędzia zewnętrznego”.

Na miejscu zbrodni policja zatrzymała młodego mężczyznę. - Zatrzymano 23-latka, który prawdopodobnie przebywał w mieszkaniu w chwili zdarzenia - mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Trwają badania zatrzymanego pod kątem obecności alkoholu lub środków psychoaktywnych w jego organizmie.

Nieoficjalnie: mężczyzna to prawdopodobnie wnuk zamordowanej kobiety. Policja i prokuratura nie potwierdzają na razie tej informacji.

źródło: 
FaktyKaliskie.pl
MIK, KN, fot. AG, KN

« PREV
NEXT »

Popularne