FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Strzelanina w Dayton. Wiele ofiar śmiertelnych4. sierpnia o 1.22 (7.22 w Polsce) w Dayton (stan Ohio, USA) doszło do strzelaniny. Zginęło 10 osób, a 16 zostało rannych.


zdjęcie: itv

Dramat rozegrał się w pobliżu miejscowego baru. Mężczyzna zaczął strzelać. Zabił 9 osób, a 16 ranił. Na miejscu szybko pojawił się patrol policji, a mundurowi zastrzelili napastnika. Teraz śledczy starają się ustalić tożsamość sprawcy. 


Świadkowie informują, że mężczyzna otworzył ogień w momencie, w którym odmówiono mu wejścia do baru. Miał długą broń. Najprawdopodobniej działał sam.

Kilkanaście godzin wcześniej w mieście El Paso (stan Teksas) również doszło do strzelaniny. Zginęło 20 osób, a 26 zostało rannych. Dramat wydarzył się w centrum handlowym. 


31. lipca dwie osoby zostały zastrzelone w supermarkecie w stanie Missisipi. Kilka dni wcześniej w miejscowości Gilroy na północy Kalifornii ogień otworzył 19-latek, który na lokalnym festynie zastrzelił 3 osoby. Napastnika śmiertelnie postrzelili przybyli na miejsce funkcjonariusze.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Onet
« PREV
NEXT »

Popularne