FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Śmiertelnie potrącił 7-letnie dziecko na hulajnodze. Stanie przed sądem16 kwietnia 2019r. po godzinie 18:00 w miejscowości Roszków (gmina Jarocin) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.


foto: policjaKierujący samochodem osobowym 62-letni mieszkaniec gminy Jarocin potrącił 7-letnią dziewczynkę. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Straż Pożarną, Policję, Zespół Ratownictwa Medycznego i Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Prokuratora.

Niestety mimo podjętej reanimacji 7-letniej dziewczynki przez obecnych na miejscu ratowników nie udało się uratować jej życia i poniosła śmierć na miejscu. Wypadek miał miejsce zaledwie kilka metrów od domu, w którym mieszkała dziewczynka. Jeszcze przed przybyciem służb na miejsce akcję reanimacyjną podjął jej ojciec, a następnie dołączyli lekarze i ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego, strażacy i ratownicy z załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

62-latek przyznał się do potrącenia 7-letniej dziewczynki, a prokuratura zakończyła śledztwo i skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Jarocinie. Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że nie dość wnikliwie obserwował przedpole jazdy, ponieważ nie zauważył jadącej z przeciwnej strony małoletniej pokrzywdzonej, która zginęła w tym zdarzeniu. Jak ustalono w toku śledztwa pojazd w dziewczynkę uderzył prawą stroną.

Mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu, wyjaśnił okoliczności oraz wyraził głęboki żal. Nie był również nigdy karany. 62-latkowi grozi teraz od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: jarocin.dlawas.info/ infostrow.pl

« PREV
NEXT »

Popularne