FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Loty Marka Kuchcińskiego. Opublikowano wykaz krajowych podróży marszałka

W poniedziałek (5. sierpnia) późnym wieczorem na stronie sejmowej opublikowano: „Wykaz krajowych podróży służbowych drogą powietrzną Marszałka Sejmu w czasie VIII kadencji”. 


foto: @KuchcinskiMarek/ Facebook

Wykaz jest w formie tabelki i ma 85 pozycji. Podano w nim daty lotów, trasę (także rejsy powrotne), liczbę pasażerów na pokładzie oraz cel podróży. Nie ma natomiast informacji o tym, kto, wraz z marszałkiem, znajdował się na pokładzie, o statusie lotu oraz o tym jakim samolotem podróżował Kuchciński. W dwóch pozycjach w ogóle nie podano liczby pasażerów. 


Większość lotów marszałka odbywała się na trasie Warszawa-Rzeszów, Rzeszów-Warszawa. 

Marek Kuchciński latał, m.in. na XXXV Dożynki Archidiecezji Przemyskiej oraz Dożynki Powiatu Jarosławskiego, na Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej z udziałem Przewodniczącego KEP Abp. Stanisława Gądeckiego na 40-lecie zespołu Ostrowiacy czy na obchody Niedzieli Palmowej podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Dukli, gdzie miała miejsce msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abpa Salvatore Pennacchio. Nie zabrakło też lotu na III Memoriał Olka Ostrowskiego w narciarstwie wysokogórskim albo na uroczystości 125-lecia OSP w Zarszynie. Marszałek poleciał również, żeby wręczyć nagrodę dla milionowego pasażera pociągu relacji Przemyśl-Kijów.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: strona sejmowa-Wykaz krajowych podróży służbowych drogą powietrzną Marszałka Sejmu w czasie VIII kadencjifoto1foto2foto3foto4foto5foto6foto7foto8
« PREV
NEXT »

Popularne