Brutalnie pobili 69-latka i ukradli mu pieniądze - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


czwartek, 18 lipca 2019

Brutalnie pobili 69-latka i ukradli mu pieniądzePiotrkowscy i sulejowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. 17 i 29-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu młodszy sprawca został objęty policyjnym dozorem, a wobec 29-latka został zastosowany 2-miesięczny areszt tymczasowy.


foto: policja14 lipca 2019 roku około 22.00 do mieszkania w gminie Aleksandrów weszło dwóch mężczyzn, którzy bez przyczyny zaczęli bić leżącego na łóżku 69-letniego mężczyznę. Napastnicy bili ofiarę rękoma po całym ciele, dusili i szarpali za ubrania, żądając jednocześnie pieniędzy. 


Na głowach mieli kominiarki by pokrzywdzony nie mógł ich rozpoznać. Kiedy obezwładnili swoją ofiarę, przewrócili szafę i z uszkodzonego mebla zabrali saszetkę z pieniędzmi. Po uzyskaniu zdobyczy podejrzewani uciekli pozostawiając 69-latka bez pomocy. 


Zawiadomieni o sprawie policjanci bez chwili zwłoki podjęli czynności. Żmudna i bardzo dokładna analiza materiału dowodowego, a także miejsce odnalezienia przez mundurowych skradzionej saszetki, pozwoliły na ustalenie personaliów podejrzewanych. Już 15 lipca 2019 roku funkcjonariusze zatrzymali 17-latka a następnego dnia jego 29-letniego kompana.


 Przestępczy duet usłyszał już prokuratorskie zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu młodszy sprawca został objęty policyjnym dozorem, a wobec 29-latka został zastosowany 2-miesięczny areszt tymczasowy. Obaj mężczyźni wchodzili już wcześniej w konflikt z prawem.« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne