Wyrodny wnuczek. Napadł …własną babcię - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


poniedziałek, 13 maja 2019

Wyrodny wnuczek. Napadł …własną babcięW sobotę tuż po godzinie 20:00 do jednego z domostw na terenie gminy Proszowice przez wybitą szybę okna w piwnicy wszedł mężczyzna z chustą na twarzy. Przy użyciu noża myśliwskiego zagroził pozbawieniem życia 71-letniej gospodyni zmuszając ją do wydania mu kluczyków do pojazdu, którym odjechał z posesji.


foto: 
pexels


Członkowie rodziny poszkodowanej powiadomili o zdarzeniu komendę z Proszowicach skąd skierowano na drogi patrole zarządzając obławę. Pojazd jakim poruszał się młodociany sprawca został w pewnym momencie zauważony przez policjantów na terenie gminy Koniusza. 


Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlno-dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania kierującego, który jednakże nie reagował na polecenia policjantów. Po kilkuminutowym pościgu pojazd został zatrzymany w Proszowicach. Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji, gdzie usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. 


Jak się okazało, podejrzany to… 16-letni wnuk napadniętej kobiety. Przesłuchano go w obecności rodziców. Trwają uzgodnienia czy sprawca będzie odpowiadać w trybie określonym ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich czy w trybie kodeksu postępowania karnego.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne