FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Świebodzin. Areszt dla Ukraińca, który wjechał tirem pod pociąg

 Prokurator Rejonowy w Świebodzinie wszczął śledztwo przeciwko 56 letniemu obywatelowi Ukrainy, któremu zarzucił sprowadzenia w stanie nietrzeźwości katastrofy w ruchu lądowym na przejeździe kolejowym w Świebodzinie, zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.


foto: GłosWojewódzki

W ostatni piątek - 26 kwietnia br. ok. godz. 18 kierujący zestawem ciężarowym z naczepą 56 letni obywatel Ukrainy jadąc od strony Ołoboku wjechał na przejazd kolejowy znajdujący się w granicach miasta Świebodzina, na którym wyświetlały się czerwone światła pulsujące nakazujące zatrzymanie i opuszczane były szlabany. 


Kierujący wyłamał szlaban, a następnie zatrzymał pojazd na torowisku, po którym poruszał się zestaw towarowy (puste cysterny po paliwie). Kierujący zestawem towarowym uderzył w tylną część samochodu ciężarowego doprowadzając do całkowitego jego zniszczenia. Częściowemu uszkodzeniu uległo torowisku w miejscu katastrofy.

Na polecenie prokuratora zatrzymany został kierowca samochodu ciężarowego - obywatel Ukrainy. Początkowo sprawca zdarzenia odmówił badania stanu trzeźwości. Przeprowadzone badanie po 2 godzinach od zdarzenia wykazało obecność alkoholu w stężeniu przekraczającym 1, 3 promila. W celu uściślenia stanu stężenia alkoholu u podejrzanego w chwili zdarzenia przeprowadzone zostaną w dalszej fazie śledztwa badania retrospektywne.


Prokurator Rejonowy w Świebodzinie złożył w sądzie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Posiedzenie w przedmiocie zastosowania środka zapobiegawczego wobec podejrzanego odbędzie się dzisiaj w godzinach popołudniowych.

29 kwietnia w godzinach popołudniowych Sąd Rejonowy w Świebodzinie na posiedzeniu pozytywnie rozpoznał wniosek prokuratora i zastosował wobec obywatela Ukrainy - podejrzanego o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym na przejeździe kolejowym w Świebodzinie areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
« PREV
NEXT »

Popularne