FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Planują podnieść kary za akty pedofilskie


Poseł Łukasz Schreiber poinformował o zmianach wyroku dla osób, które skazane są za pedofilię. Rada Ministrów przyjęła we wtorek nowelizację kodeksu karnego, która zakłada podniesienie najwyższej kary pozbawienia wolności z 25 do 30 lat. Znaczącej zmianie ma ulec także dolna granica wyroków za gwałty i przestępstwa na dzieciach. Ile będzie trwała najniższa kara?


foto ilustracyjne: lol


Wyroki za gwałty na nieletnich zaostrzone

Znaczny wpływ na planowane zmiany ma film dokumentalny braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu''. Jarosław Kaczyński, oficjalnie poinformował o konkretnych planach, które mają na celu wprowadzenie surowszych kar dla pedofilii. Projekt ustawy był jednak przygotowywany już wcześniej – 26 stycznia.

Dolna granica kary za przestępstwa seksualne na nieletnich wynosi obecnie od trzech miesięcy do pięciu lat. Nowelizacja zapowiada, że najniższa kara będzie zaczynać się od ośmiu lat, a próg wieku ofiar zostanie zmieniony z 15 na 16 lat. Jarosław Kaczyński podkreślał, że molestowanie nieletnich, to problem zarówno w przypadku małych, jak i już starszych ofiar.

- Na Radzie Ministrów przyjęliśmy obszerną nowelizację kodeksu karnego, która zakłada podwyższenie górnej granicy kar z 25 do 30 lat. Tak zgodnie z zapowiedzią prezesa PiS będzie w stosunku do pedofilii. Czy opozycja znów się wstrzyma od głosu, jak było przy rejestrze pedofilów – napisał na Twitterze Łukasz.


źródło: infostrow.pl

« PREV
NEXT »

Popularne