Drugi dzień egzaminu za nami - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 12 kwietnia 2019

Drugi dzień egzaminu za nami

Wczoraj, 11 kwietnia br. odbyła się druga część egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie III klasy gimnazjum rozwiązywali zadania z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych. Egzamin przebiegał bez zakłóceń i został przeprowadzony we wszystkich szkołach. Składy zespołów nadzorujących egzaminy były uzupełnione przez osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi. W bazach kuratorów oświaty jest ich już ponad 9 tys. W województwie mazowieckim i śląskim liczba ta przekroczyła 1 tys. 

foto: g/w

– W czwartek rano wszystkie szkoły przystąpiły do egzaminów – poinformowała dziś minister Anna Zalewska. Szefowa MEN zaznaczyła, że egzaminy rozpoczęły się we wszystkich szkołach, również w tych, w których dzień wcześniej pojawiły się problemy. – Bardzo dziękujemy dyrektorom, kuratorom i wojewodom za zorganizowanie pracy. Dziękujemy za pomoc przy egzaminach – dodała. 


Egzamin rozpoczął się o godz. 9:00. Podczas pierwszej części uczniowie rozwiązywali zdania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugiej części egzaminu, która rozpoczęła się o godz. 11:00, gimnazjaliści zmierzyli się z matematyką. 


Po zakończeniu egzaminu dyrektor CKE Marcin Smolik poinformował, że egzamin przebiegł bez zakłóceń: – Nie mamy żadnych sygnałów, żeby gdzieś coś niepokojącego się wydarzyło, tak że można powiedzieć, że przebiegł spokojnie mimo całej sytuacji.

W piątek ostatni dzień tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Ponad 350 tys. uczniów z całej Polski przystąpi do sprawdzianu z języka obcego nowożytnego.


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne