Przyszli na wyprzedaż, ukradli laptopa - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 2 stycznia 2019

Przyszli na wyprzedaż, ukradli laptopa


Do policyjnego aresztu trafiła w sobotę 25 – letnia mieszkanka podwarszawskiego Konstancina. Kobieta podejrzewana jest o udział w kradzieży laptopa z jednego ze skarżyskich sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Za swój czyn odpowie teraz przed sadem. Grozić jej może nawet 5 lat więzienia.

foto: policja

W minioną sobotę około godziny 15.30 skarżyscy policjanci zostali poinformowani, że pracownik ochrony sklepu z elektroniką ujął młodą kobietę, która wraz z kompanem ukradła laptopa o wartości ponad 1100 złotych. Na miejscu stróże prawa ustalili, że 25 – letnia mieszkanka Mazowsza przyszła do sklepu wraz z mężczyzną, z którym oglądała sprzęt komputerowy. 


W pewnym momencie jej wspólnik zabrał komputer i razem wybiegli z placówki handlowej. Sytuację zauważył ochroniarz, który zatrzymał nieuczciwą klientkę. Mężczyzna zbiegł ze skradzionym sprzętem. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili stojący na pobliskim parkingu samochód, którym para przyjechała na „gościnne łowy”. W aucie znajdowały się m.in. ubrania, elektronarzędzia, głośnik bezprzewodowy. Rzeczy pochodziły z różnych sklepów. Niewykluczone, że towar także padł łupem przestępczego duetu.


25 – latka z bogatą już kartoteką trafiła za kratki. Dziś zostanie doprowadzona do prokuratury, gdzie zapadnie decyzja o jej dalszym losie. Policjanci ustalili również personalia jej współtowarzysza wyprawy do Skarżyska, który posiada podobnie „barwną” kryminalną przeszłość. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu.
Za kradzież ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. JG

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne