Oszust podawał się za pracownika prokuratury. Został zatrzymany - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


niedziela, 13 stycznia 2019

Oszust podawał się za pracownika prokuratury. Został zatrzymany


Policjanci zatrzymali 28-latka, który brał udział w wyłudzeniu pieniędzy metodą na tzw. policjanta. Mężczyzna podejrzany jest o 5 takich czynów. Podając się za pracownika prokuratury na pozytywne załatwienie sprawy wypadku drogowego odebrał łącznie od pokrzywdzonych 50 tys. zł. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

foto: policja

W piątek policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego realizując ustalenia funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali 28-latka z Lublina. Mężczyzna był już gotowy do odbioru pieniędzy od trzech mieszkanek powiatu bialskiego z którymi kontaktowali się fałszywi policjanci informując o wypadku syna bądź córki. Następnie telefon przekazywany był osobie podającej się za członka rodziny, która twierdziła, że jest sprawcą tego zdarzenia i potrzebuje pieniędzy na kaucję, bo jeśli jej nie wpłaci to zostanie zamknięta w więzieniu. Dzięki działaniom policjantów w tych trzech przypadkach nie doszło do przekazania pieniędzy.


Lubelscy policjanci udowodnili 28-latkowi dokonanie oszustwa w miniony poniedziałek 70-latki z Lublina i w czwartek 72-latki z Chełma. Mężczyzna podając się za pracownika prokuratury na pozytywne załatwienie sprawy wypadku drogowego odebrał łącznie od pokrzywdzonych 50 tys. zł. 

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili kilkadziesiąt porcji dilerskich marihuany należące do jego 22-letniej dziewczyny.


Dzisiaj mieszkaniec Lublina zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za oszustwo 28-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszym losie jego 22-letniej dziewczyny zadecyduje sąd. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że przestępcy, aby nas oszukać wykorzystują każdą sytuację. W celu uwiarygodnienia swojej przestępczej działalności podają się za policjantów, za członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji. Zazwyczaj oszuści informują o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa. Często zdarza się, że przestępcy przedstawiają się jako oficerowie Policji i przekonują swoje ofiary do wzięcia udziału w akcji policyjnej lub informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy.

Pamiętajmy, że Policja nie informuje o swoich działaniach, nie wykorzystuje osób postronnych, tym bardziej nie korzysta ze środków pieniężnych tych osób. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i podejrzeń należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.
K.K.


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne