Tragiczny pożar w Warszawie. Nie żyje sześć osób - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 26 grudnia 2018

Tragiczny pożar w Warszawie. Nie żyje sześć osób


W pierwszy dzień świąt na warszawskim Żeraniu zapalił się jeden z drewanianych budynków. W wyniku pożaru zginęło sześć osób.


foto: g/w


Pożar wybuchł w nocy z wtorku na środę przy ul. Spedycyjnej w Warszawie - informuje tvp.info. W płomieniach stanął barak, w którym znajdowało się sześć osób. To prawdopodobnie bezdomni. Nikt się nie uratował.Dopiero po ugaszeniu ognia znaleziono zwęglone ciała 6 osób. Śledczy zadają sobie pytanie, dlaczego nie zdążyli uciec z pożaru. Mówią, że może to być kwestia zaczadzenia, może alkoholu.

– Ciała zostały zabezpieczone i przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej; prokurator zleci sekcje zwłok – dodał prok. Marcin Saduś. Najprawdopodobniej jeszcze w środę w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Północ zostanie wszczęte śledztwo w kierunku czynu z art. 163 par. 1 pkt 1 kodeksu karnego, czyli spowodowania pożaru, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Prokuratura nie wyklucza przyjęcia kwalifikacji zakładającej nieumyślność działania ewentualnego sprawcy.

Ulica Spedycyjna to mała dróżka prowadząca przez las. Na tyłach ulokowanych tam magazynów między drzewami znajdowała się mała drewniana altanka. To w niej nocowali bezdomni. I to tam wybuchł pożar. Altana spłonęła doszczętnie. Nic po niej nie zostało.

Od 22 grudnia w całej Polsce straż pożarna przeprowadziła 3860 interwencji, z czego 1034 razy strażacy wyjeżdżali do gaszenia pożarów. W efekcie 18 osób zginęło, a 54 osoby zostały ranne. W tym samym okresie strażacy przeprowadzili 116 interwencji związanych z emisją dwutlenku węgla. W tych wypadkach nie było ofiar śmiertelnych, natomiast obrażenia odniosły 44 osoby.


źródło: wprost/ wawalove/ rmf24/ tvp.info/ dziennikzachodni
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...