Podczas pasterki ukradł księdzu auto - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

piątek, 28 grudnia 2018

Podczas pasterki ukradł księdzu auto


Żarscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie na plebanię w Żarach. Odzyskany został skradziony pojazd, którego wartość oszacowana została na kwotę ponad 40 tys. zł.

foto: policja

Do zdarzenia doszło 24 grudnia, późnym wieczorem, podczas gdy proboszcz wraz z wiernymi uczestniczył w liturgii mszy świętej tzw. „Pasterce”. Sprawca wykorzystując fakt nieobecności księdza dostał się do garażu, skąd dokonał kradzieży samochodu osobowego marki Volvo, pieniędzy, dokumentów oraz telefonu, powodując straty o łącznej wartości blisko 53 tys zł.


Żarscy policjanci o zgłoszeniu zawiadomieni zostali następnego dnia rano. Skuteczne działania doprowadziły funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia do 24-latka, któremu przedstawiony został zarzut kradzieży z włamaniem.

26 grudnia odzyskany został również skradziony pojazd. Złodziej porzucił go w kompleksie leśnym, oddalonym znacznie od miejsca kradzieży. Na jego ślad natrafił jeden z okolicznych mieszkańców spacerując wraz z rodziną w świąteczny dzień po lesie.


Decyzją żarskiej prokuratury, wobec podejrzanego o kradzież z włamaniem mężczyzny, zastosowany został dozór policyjny. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)  
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...