Minister Rafalska apeluje, by świadczenia były wypłacone przed świętami - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 12 grudnia 2018

Minister Rafalska apeluje, by świadczenia były wypłacone przed świętami


500 plus, świadczenia rodzinne, alimentacyjne - minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska zaapelowała do władz samorządowych, by należne rodzinom świadczenia zostały wypłacone jeszcze przed świętami.

foto: mr

"Zwracam się do Państwa z apelem o dołożenie wszelkich starań, aby w Państwa miastach i gminach wypłata należnych rodzinom świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, nastąpiła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia" - głosi list skierowany do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Minister Rafalska przypomina, że rząd zabezpieczył środki finansowe na wypłatę tych świadczeń, a wypłata przed świętami "pozwoli zapewnić polskim rodzinom wsparcie materialne, które przyczyni się do godnego i spokojnego spędzenia tego szczególnego okresu".

"Będę bardzo wdzięczna za zrozumienie tej ważnej sprawy" - apeluje minister Rafalska. Szefowa MRPiPS dziękuje jednocześnie samorządom za dotychczasowe zaangażowanie w realizację wypłat świadczeń oraz życzy "szczęśliwych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia".

js/

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...