Marsz Wszystkich Świętych przeszedł ulicami Świebodzina ( WIDEO W ARTYKULE) - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 2 listopada 2018

Marsz Wszystkich Świętych przeszedł ulicami Świebodzina ( WIDEO W ARTYKULE)Marsz Wszystkich Świętych zorganizowany w Świebodzinie zakończony pokazem fajerwerków.

foto: Agnieszka Denis

W dniu 31. października br. odbywał się w polskich miastach Marsz Wszystkich Świętych, który jest alternatywą dla obrzędów Halloween. Miałam przyjemność uczestniczyć w obchodach zorganizowanych w mieście Świebodzin, znanym nie tylko w kraju, ale i na świecie dzięki pomnikowi Chrystusa. – Świebodzin to miejsce, w którym bardziej popularny stał się Marsz, niż obrzędy Halloween.


 Z roku na rok dołącza coraz więcej dzieci – mówi Anna S., która uczestniczy w kolejnym Marszu Wszystkich Świętych. Miło jest spojrzeć w tak refleksyjnym czasie, trochę smutnym i przepełnionym tęsknotą za bliskimi, którzy odeszli, na radość towarzyszącą idei Marszu Wszystkich Świętych. Mroki śmierci i wspomnień pożegnania wypełnia promyk nadziei i uśmiechu dzieci, które nie proszą o cukierki, a rozdają je przechodniom idącym ulicami miasta. 

W tym roku na zakończenie uroczystości odbyło się przyjęcie dla najmłodszych. Można było skosztować wiele przysmaków, m.in. domowych ciast i kiełbasek z grilla. Koniec spotkania uwieńczył piękny pokaz fajerwerków ufundowanych przez obecnego burmistrza Świebodzina – Dariusza Bekisza.  
- Wspiera on nasze inicjatywy i jest otwarty na pomoc we wszelkich przedsięwzięciach – mówi organizator Marszu ks. Przemysław Janicki.

Warto zwrócić uwagę na przesłanie tej inicjatywy, która niesie ze sobą moc pozytywnej energii, dobrą aurę, radość dzieci i pamięć o tych, którzy pozostaną na zawsze w naszych sercach. 

Jagoda Ladra
Zdjęcia z Marszu Świętych w Świebodzinie


Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie jest zabronione.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne