Groził pasażerom siekierą i nożem. Agresywny pasażer MPK aresztowany - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 29 listopada 2018

Groził pasażerom siekierą i nożem. Agresywny pasażer MPK aresztowany


Prokuratura Rejonowa Łódź – Widzew skierowała do sądu wniosek  o tymczasowe aresztowanie 31 – latka, który usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia interweniujących policjantów i kierowania w stosunku do nich gróźb w celu zmuszenia do zaniechania podejmowanych czynności służbowych. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 3. 

foto ilustracyjne: policja

Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu 26 listopada 2018 roku, około godziny 18 policjanci zostali powiadomieni o tym, że w autobusie linii 96 znajduje się agresywny mężczyzna. Udali się na skrzyżowanie ulic Śmigłego – Rydza i Milionowej, gdzie kierowca MPK zatrzymał autobus, otwierając przy tym drzwi aby na zewnątrz mogli wydostać się inni pasażerowie. W autobusie znajdował się tylko 31 – latek. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna był pobudzony. Zaczął palić papierosa, dlatego też jedna z kobiet jadąca autobusem poprosiła o interwencję kierowcę. Na zwróconą uwagę podejrzany zareagował agresywnie. 


Wyciągnął z reklamówki siekierę i nóż o długości ostrza około 15 cm. Zaczął nimi wymachiwać krzycząc, że „wszystkich  pozabija”. Na widok interweniujących policjantów, mężczyzna odłożył na bok niebezpieczne przedmioty, w dalszym ciągu był jednak agresywny. Używał w stosunku do funkcjonariuszy obelżywych słów. Groził im także pobiciem, uniemożliwiając tym samym wylegitymowanie i zatrzymanie.
Udało się go ująć dopiero po zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego. Był trzeźwy. Trwają ustalenia, czy nie znajdował się pod wpływem innych środków psychoaktywnych, a zwłaszcza tzw. „dopalaczy”.


Kierowca i podróżni nie złożyli wniosku o ściganie 31 – latka, za kierowane w stosunku do nich groźby, dlatego też zarzuty dotyczą jedynie ściganych z urzędu przestępstw na szkodę policjantów.


Mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za usiłowanie rozboju i znieważenie funkcjonariuszy. Z uwagi na obawę popełnienia ciężkiego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie. Planowane jest przeprowadzenie badań sądowo – psychiatrycznych pod kątem ustalenia stanu poczytalności i stwierdzenia, czy pozostawanie na wolności podejrzanego nie stwarza zagrożenia dla porządku prawnego.
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne