Poznał kobietę. Obudził się okradziony - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 10 października 2018

Poznał kobietę. Obudził się okradzionyDo zdarzenia doszło 29 sierpnia br. Tego wieczoru mężczyzna spędzał wolny czas w  śródmiejskich pubach. Wśród wielu poznanych osób, jedna z młodych kobiet szczególnie upodobała sobie jego towarzystwo. Mężczyzna nie podejrzewał, że stał się potencjalną ofiarą 22-latki. Kobieta, podczas wspólnej zabawy w krakowskich lokalach, ochoczo piła alkohol i dbała, aby pokrzywdzony również degustował wyskokowe trunki. 

foto: pixabay

Taki przebieg zdarzeń zapamiętał, zanim stracił przytomność. Mężczyzna obudził się dopiero następnego dnia  wieczorem w swoim mieszkaniu, które zostało splądrowane i ograbione ze sprzętu elektronicznego. Wówczas o sprawie powiadomił Policję.


Kryminalni z KP III w Krakowie niezwłocznie przystąpili do ustalenia dokładnych okoliczności, w jakich doszło do popełnienia przestępstwa oraz typowania jego sprawców. Wnikliwa i intensywna praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania 22-latki oraz jej dwóch kompanów w wieku 24  i 29 lat, którzy wspólnie dokonali rozboju na zgłaszającym. Policjanci odzyskali także część skradzionych przez nich rzeczy, których nie zdążyli spieniężyć.

Według ustaleń mundurowych, przestępcze trio, wykorzystało chwilę nieuwagi pokrzywdzonego, dosypując mu do napoju substancję, która spowodowała u niego utratę świadomości. Następnie sprawcy wspólnie ze swą ofiarą udali się do mieszkania 24-latka, z którego skradli telefony komórkowe, laptopa oraz pieniądze. Wartość strat powstałych w wyniku rabunku sięgnęła kwoty 10 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju (280KK) za co grozi  do 12 lat pozbawienia wolności, przy czym  jeden z nich odpowie za ten czyn w warunkach tzw. recydywy co powoduje zwiększenie wymiaru kary.

7 i 8 października br. na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej Kraków –Śródmieście Wschód sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Natomiast wobec kobiety zastosowano dozór Policji.

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne