Na OLX oszukali na ponad 50 tys zł. Teraz zasiądą na ławie oskarżonych - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 2 października 2018

Na OLX oszukali na ponad 50 tys zł. Teraz zasiądą na ławie oskarżonych


Prokuratura Okręgowa w Suwałkach zakończyła śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie dopuszczali się oszustw za pośrednictwem portalu internetowego OLX.

zdjęcie ilustracyjne: pixabayOskarżono 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej
Do Sądu Okręgowego w Suwałkach 27 września 2018 roku został skierowany akt oskarżenia przeciwko pięciu członkom grupy przestępczej. Na ławie oskarżonych zasiądzie Wojciech F., Radosław M., Patryk Sz., Kamil W. i Michał R.
Prokuratura oskarżyła mężczyzn o to, że od 15 listopada 2016 roku do 29 września 2017 roku brali udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie miasta Ełk i innych miast województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Zajmowała się ona organizowaniem za pośrednictwem portalu internetowego OLX oszustw. Polegały one na wprowadzaniu w błąd osób zainteresowanych, poprzez umieszczanie na portalu internetowym ofert sprzedaży różnego rodzaju towarów przemysłowych, których w rzeczywistości członkowie grupy nie posiadali. Po wpłacie przez kupującego pieniędzy, sprawcy zrywali z nim kontakt, nie wysyłając zamówionych towarów.
Prokurator zarzucił podejrzanym popełnienie przestępstw z art. 258 par. 1 kodeksu karnego i art. 286 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego i innych.

Sprawcy uzyskali ponad 53 tysiące złotych korzyści majątkowejOskarżeni członkowie zorganizowanej grupy z tego przestępczego procederu uzyskali korzyść majątkową w łącznej kwocie ponad 53 tysięcy złotych.
Poza członkami zorganizowanej grupy przestępczej na ławie oskarżonych zasiądzie dodatkowo 5 innych osób. Odpowiedzą oni za pomocnictwo członkom zorganizowanej grupy przestępczej w popełnieniu oszustw. Polegało ono na otwieraniu kont bankowych, na które pokrzywdzeni przesyłali pieniądze za towary, które chcieli nabyć.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne