Brutalnie zamordował 20- letnią partnerkę, ciało ukrył w wersalce . Jest akt oskarżenia - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 9 października 2018

Brutalnie zamordował 20- letnią partnerkę, ciało ukrył w wersalce . Jest akt oskarżenia


Prokuratura Rejonowa Łódź – Bałuty skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 30 – letniemu mężczyźnie oskarżonemu o brutalne zabójstwo 20 – letniej kobiety, z którą od kilku tygodni pozostawał w związku. 

foto: policja

Pokrzywdzona zaginęła
Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej Łódź – Bałuty ustalili, że siostra pokrzywdzonej zaniepokojona brakiem możliwości nawiązania z nią kontaktu złożyła zawiadomienie o jej zaginięciu. Z uzyskanych informacji wynikało, iż 20 – latka od kilku tygodni przebywała w  Łodzi u swojego partnera. Para poznała się w przypadkowych okolicznościach – mężczyzna udzielił jej pomocy, gdy została zaatakowana przez dwóch agresywnych napastników. Od początku znajomości kobieta wraz ze swoim 2 – letnim synem zamieszkała u 30 – latka w wynajmowanym przez niego mieszkaniu na osiedlu Teofilów. Mężczyzna miał dobre relacje z jej dzieckiem – kupował chłopcu prezenty, a także opiekował się nim pod nieobecnością kobiety.

W wyniku prowadzonych czynności, w dniu 26 sierpnia 2017 roku funkcjonariusze policji udali się do mieszkania 30 – latka, gdzie ujawnili ciało poszukiwanej. Zwłoki ukryte były w wersalce – w pojemniku na pościel. Znajdowały się w stanie znacznego rozkładu.
Podejrzany był poszukiwany listem gończym
Prokuratorzy wydali za 30 – latkiem list gończy. Przeprowadzone poszukiwania doprowadziły do jego zatrzymania. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył szczegółowe wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia. Po dokonanym zabójstwie odwiózł syna pokrzywdzonej do jej siostry. Od tego momentu ukrywał się – przebywał w różnych miastach na terenie Polski. Został zatrzymany na terenie województwa zachodniopomorskiego.
W toku śledztwa podejrzany poddany został obserwacji sądowo – psychiatrycznej. Biegli stwierdzili, że w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu był on poczytalny. Mężczyzna był już wcześniej karany. Wyroki skazujące zapadły na terenie Wielkiej Brytanii i Niemiec.
Czyn z artykułu 148 par. 1 kodeksu karnego zagrożony jest karą na czas nie krótszy od 8 lat pozbawienia wolności, karze 25 lat pozbawiania wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne