Zarzuty i areszt dla komendanta komisariatu za nielegalną produkcję papierosów - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 17 września 2018

Zarzuty i areszt dla komendanta komisariatu za nielegalną produkcję papierosów


Prokuratura Okręgowa w Warszawie wspólnie z funkcjonariuszami z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzi postępowanie dotyczące nielegalnej produkcji papierosów.

zdjęcie: policja

Zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej

W toku postępowania policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w piątkowe popołudnie, wykonując czynności w powiecie pruszkowskim, zatrzymali  dwie osoby: kobietę i mężczyznę.
Kobieta po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona. Zatrzymanym mężczyzną zamieszanym w przestępczy proceder okazał się być komendantem powiatowy Policji. 
W trakcie działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej, ponad 10 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany

Po doprowadzeniu mężczyzny do Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator ogłosił mu zarzuty popełnienia przestępstw z art. 54 i 37 kodeksu karnego skarbowego oraz art. 13 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12a ustawy z 2 marca 2001 o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych.

Na wniosek prokuratora wczoraj Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wobec podejrzanego funkcjonariusza Policji zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne