FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Ruda Śląska: 45- latek napadł na 7- latka. Przewrócił jadącego na rowerze chłopca i zabrał jego bmx-a


W ręce policjantów z Rudy Śląskiej wpadł 45-latek, podejrzany o rozbój na nieletnim. Sprawca przewrócił jadącego na rowerze chłopca i zabrał jego bmx-a, aby go sprzedać. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu zbliżania do pokrzywdzonego i jego rodziny.

Ruda Śląska: 45- latek napadł na 7- latka. Przewrócił jadącego na rowerze chłopca i zabrał jego bmx-a
zdjęcie ilustracyjne: pixabay
W ubiegłą niedzielę oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie interwencji w rudzkiej dzielnicy Godula. Jak ustalili policjanci, kilka chwil wcześniej doszło tam do rozboju na 7-letnim chłopcu. Sprawca zepchnął go z roweru i zabrał jego bmx-a. Chłopiec natychmiast powiadomił o tym rodziców, którzy rozpoczęli poszukiwania złodzieja. 

Świadkowie przekazali im, w którą stronę poszedł poszukiwany przez nich sprawca. Rodzice powiadomili policjantów z rudzkiej „jedynki”, którzy zatrzymali wskazanego mężczyznę. Szybko wyszło na jaw, że 45-latek sprzedał już rower za 120 złotych. Mundurowi odzyskali go i oddali właścicielowi, a pijany sprawca rozboju trafił do policyjnego aresztu. 

Po wytrzeźwieniu śledczy z rudzkiej komendy przesłuchali go i doprowadzili do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu zbliżania do pokrzywdzonego i jego rodziny. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za przestępstwo to grozi mu nawet 12 lat więzienia.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne