Pijany 17- latek wjechał w stojących ludzi przed kościołem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


poniedziałek, 10 września 2018

Pijany 17- latek wjechał w stojących ludzi przed kościołem

Był nietrzeźwy, gdy zabrał auto i wjechał nim w stojących przed kościołem ludzi, potrącając mężczyznę. Chciał uciec, ale został ujęty przez świadków zdarzenia, którzy ruszyli w pościg prywatnym autem. 17-latek już usłyszał zarzuty.

Pijany 17- latek wjechał w stojących ludzi przed kościołem
zdjęcie: policja

Wczoraj chwilę grozy przeżyli uczestnicy niedzielnej mszy św. w Łąkiem. Gdy po jej zakończeniu stali jeszcze przed kaplicą, w stojących wjechało nagle auto.

O dużym szczęściu może mówić potrącony mężczyzna, który nie odniósł poważnych obrażeń. Prowadzący volkswagena nie zatrzymał się i odjeżdżał z miejsca zdarzenie. Wówczas obecni na miejscu księża udali się za nim swoim autem.

Kierujący golfem nieoczekiwanie zatrzymał się i wysiadł z pojazdu. Gdy duchowni, również wysiedli i zwrócili mężczyźnie uwagę, że potrącił człowieka ten chciał uciekać. Został jednak zatrzymany przez jednego z nich.

Jak się okazało 17-latek, powinien teraz przebywać w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, ale postanowił przedłużyć sobie „wakacje”.

Auto nie należało do niego. Zabrał je mężczyźnie, który przebywał u jego rodziny. 17-latek nie ma uprawnień do kierowania, a na domiar złego podczas spowodowania kolizji był nietrzeźwy! W organizmie miał ponad 1,7 promila alkoholu.

Nastolatek noc spędził w policyjnym areszcie. Już usłyszał 2 zarzuty. Kierowania samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości - za co sąd może mu wydać zakaz prowadzenia pojazdów i skazać nawet na 2 lata pozbawienia wolności i zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.autor: mł. asp. Małgorzata Małkińska
publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne