Kubuś już po zabiegu operacyjnym. Wszystko dzięki Waszej pomocy


Wczoraj, dokładnie o godzinie 14, po rozmowie z rodzicami Kubusia, Fundacja Lepszy Los przekazała na konto kliniki w Poznaniu środki pozyskane dzięki Wam na sfinansowanie zabiegu operacyjnego jego nóżek. Brakującą część środków, nie mogąc znieść myśli, że ich syn znów będzie cierpieć, płakać i błagać o pomoc, rodzice pożyczyli od bliższej i dalszej części rodziny. Zaryzykowali i pojechali do Poznania!

Kubuś już po zabiegu operacyjnym. Wszystko dzięki Waszej pomocy
zdjęcie:LepszyLos
Operacja odbyła się dziś około godziny 15, niestety nie operowano dwóch, ale tylko jedną nóżkę, wpływ na podjęcie takiej decyzji przez Pana Profesora miały dwa czynniki. Pierwszym z nich było nadmierne krwawienie z nóżki lewej, drugim znacznie ważniejszym a nigdy wcześniej, nie przekazaną w żadnym innym szpitalu – informacja o tym, że obrzęk limfatyczny może powodować nieznaczną deformację części ciała, w przypadku Kubusia lewej stopy.

Okazało się, że bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie operacji nóżek chłopca podczas dwóch oddzielnych zabiegów, nieznacznie oddalonych od siebie w czasie. W przypadku Kubusia chodzi o to, aby po operacji stopy nie odróżniały się od siebie znacząco, wykonanie zabiegu na dwóch jednocześnie, mogłoby przynieść efekt odwrotny. Lewa noga była znacznie bardziej dotknięta obrzękiem od prawej i to ona powodowała największe cierpienie chłopca.

Przed Kubusiem i jego rodzicami jeszcze kilka rutynowych wizyt kontrolnych w klinice w Poznaniu, aby systematycznie obserwować efekty przeprowadzonej operacji oraz podjąć decyzję co do zabiegu operacyjnego drugiej stopy.

O wszystkich ważniejszych informacjach oraz efektach operacji będziemy informować Was na bieżąco.

Wszyscy trzymajmy bardzo mocno kciuki za Kubusia i jego powrót do normalnego, zdrowego trybu życia jakim cieszą się jego rówieśnicy!