Wierzchomino: 14-latek i 19-latek katowali kotka - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 17 sierpnia 2018

Wierzchomino: 14-latek i 19-latek katowali kotka

Wczoraj około godziny 22 policjanci zostali wezwani do miejscowości Wierzchomino w gminie Będzino. Świadkowie zaalarmowali służby o możliwym znęcaniu się nad zwierzęciem. To, co zastali funkcjonariusze na miejscu, wszystko wprawiło w osłupienie.

zdjęcie ilustracyjne: policja
Około godziny 22 w dniu 14 sierpnia do miejscowości Wierzchomino w gm. Będzino został wezwany patrol Policji. Zawiadomienie dotyczyło znęcania się nad zwierzęciem. Niestety doniesienia się potwierdziły, a to co zastali funkcjonariusze na miejscu łamie serca. 

14-latek i 19-latek  złapali bezbronne zwierzę i za pomocą sznurka związali je. Następnie wrzucili do rowu i okładali szpadlem. Niestety zwierzę nie przeżyło tego bestialskiego czynu. 

Nie wiadomo jakie były przyczyny takiego zachowania. Zastanawiamy się, jaki system powinien istnieć, żeby tak młodzi ludzi nie zaczynali już krzywdzić zwierząt i ich zabijać. 
Obecnie jest prowadzone postępowanie w obecności rodziców względem 14-latka. Cała dokumentacja z tego bestialskiego czynu zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego. Chłopak zapewne będzie sądzony, jako nieletni. 

19-latek zbiegł z miejsca zdarzenia i obecnie się ukrywa. Trwają jego poszukiwania. 
Jeśli policjantom uda się znaleźć nastolatka, zostanie mu postawiony zarzut znęcania się nad zwierzętami ze skutkiem śmiertelnym. Za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz 100 tysięcy nawiązki finansowej. Jeśli sąd dopatrzy się znamion szczególnego okrucieństwa kara bezwzględnego więzienia może wynieść nawet 5 lat. 

Jeśli ktokolwiek ma informacje na temat 19-latka, który jest poszukiwany przez Policję. Dla przypomnienia: jest współsprawcą i jak mówi 14-latek, prowodyrem bestialskiego zamordowania niewinnego zwierzęcia. 
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne